Ga verder naar de inhoud

VLESP studiedag focust op preventie bij mannen, kinderen en jongeren

Geplaatst door: VLESP
12/03/2026

Op 12 maart 2026 organiseerde het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) een studiedag met focus op nieuwe tools voor preventie bij mannen, kinderen en jongeren.

Kom Uit Je Kop

De campagne Kom uit je Kop wil het taboe rond mentaal welzijn en zelfmoordgedachten bij mannen doorbreken. De website KomUitJeKop.be steekt in een volledig nieuw jasje. Op 17 maart komt er ook een nieuwe campagne aan.

Ben je hulpverlener? Ontdek dan de nieuwe e-learning module, over hoe je ook als hulpverlener gendernormen kan doorbreken. De module is gratis beschikbaar op 'SP-Reflex', het online leerplatform van het VLESP.

Spark en SParcours

Samen met jongeren en hulpverleners ontwikkelde het VLESP Spark: een app die jongeren met zelfmoordgedachten grip en steun biedt. Spark is wetenschappelijk onderbouwd, goed bevonden door jongeren en gratis beschikbaar in de app stores.

Ben je hulpverlener? Dan kan je aan de slag met SParcours, een nieuwe kaartenset waarmee je suïcidaliteit kan bespreken en verdiepend verkennen bij kinderen en jongeren (vanaf de ontwikkelingsleeftijd van 10 jaar).

Presentaties studiedag

Vanaf maandag 16/3 vind je hier de presentaties van de studiedag (12/03/2026) terug.

De presentatie rond genderverschillen (onderzoek bij personen met zelfmoordgedachten) is enkel beschikbaar op aanvraag.

Meer nieuwsartikels

Recordaantal oproepen beantwoord door Zelfmoordlijn 1813 in 2025

CPZ - 31/03/2026

In 2025 beantwoordde de Zelfmoordlijn 26.937 oproepen: 20.454 via telefoon, 3.733 via chat en 2.750 via e-mail. Dat zijn in totaal bijna 4.000 oproepen meer dan het jaar ervoor. Het CPZ kon op deze manier een recordaantal personen met zelfmoordgedachten en hun naasten een gesprek aanbieden. De stijging in beantwoorde oproepen doet zich voor bij elk medium.


Toolkit zorgcontinuïteit bij suïcidaliteit in Netwerken Geestelijke Gezondheid

- 27/03/2026
Goede zorg bij suïcidaliteit stopt niet aan de deur van één organisatie. Integendeel: net op de schakelmomenten tussen hulpverleners,…

Gedeeld leiderschap met maatschappelijke impact

CPZ - 18/03/2026

Om onze organisatie toekomstgericht te versterken, zoeken wij een co-directeur (0.9 VTE) die samen met de huidige co-directeur in een volwaardig en gelijkwaardig partnerschap leiding geeft aan het CPZ. Samen dragen jullie de eindverantwoordelijkheid voor strategie, beleid, de organisatie, de cultuur en de maatschappelijke positionering.