Ga verder naar de inhoud

Ga aan de slag met award-winning game Silver op school

Geplaatst door: VLESP
17/02/2022

Met trots kondigen we aan dat de serious game Silver deze maand de Digital Product Bronze Award van de Henry van de Velde Awards in de wacht heeft weten te slepen!

We zetten onze game dan ook graag nog eens in de kijker en als je zelf aan de slag wil met Silver op school, volg dan zeker onze online vorming voor leerkrachten en leerlingbegeleiders.

Silver Bozar

Van 9 februari tot 10 april 2022 ontdek je gratis het werk van Silver en alle andere winnaars in de Foyers van het Paleis voor Schone Kunsten (Bozar) in Brussel. Let op! Registratie is verplicht via de website van Bozar.

Wat is Silver?

Silver is een veelzijdige serious game die de geestelijke gezondheid van jongeren tussen 12 en 16 jaar wil versterken. Silver dankt zijn naam aan het Engelse spreekwoord ‘Every cloud has a silver lining’, wat symboliseert dat elke moeilijkheid of tegenslag ook een positieve uitkomst kan hebben. Deze boodschap vormt een rode draad doorheen de game.

De serious game werd ontwikkeld door het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP), in samenwerking met CREATE.eu, in opdracht van Vlaams minister van Welzijn, Wouter Beke en met de steun van de Vlaamse Overheid.

Silver

Wat houdt de game in?

In Silver krijgen jongeren op een creatieve en interactieve manier meer inzicht in hun gedachten, emoties en gedrag door het volgen van een aantal personages en verhaallijnen. Silver bouwt aan het herkennen en aanpakken van denkgewoontes en het reguleren van emoties en indirect aan het probleemoplossend denken en sociale vaardigheden. De inhoud is gebaseerd op cognitieve gedragspsychologie.

Silver op school?

We raden aan om Silver in de schoolcontext te spelen zodat de jongeren in de klas nog dieper kunnen ingegaan op de onderliggende vaardigheden in Silver. Silver is perfect geschikt om een speelse manier lessen waarin geestelijke gezondheid centraal staat, aan te pakken.

Ter ondersteuning is hiervoor een educatief pakket ontwikkeld. Aanvullend op het educatief pakket, bieden we ook een online vorming voor leerkrachten, leerlingbegeleiders en andere sleutelfiguren binnen de schoolcontext aan. Je leest er alles over op silvergame.be

Vind ook hieronder de data waarop de online vormingen worden georganiseerd en ga naar de inschrijvingspagina door op de datum te klikken.

Op zaterdag wordt de vorming georganiseerd om 10u en op woensdag om 14u.

Meer nieuwsartikels

SKO logo Weekvd Opvoeding RGB blauw

Week van de Opvoeding

VLESP - 19/05/2025

Elk jaar van 16 tot 23 mei wordt tijdens de Week van de Opvoeding ouderschap in de kijker gezet. Om ouders te ondersteunen in het ouderschap, ontwikkelden we verschillende handvaten voor ouders van kinderen die geconfronteerd worden met zelfdoding.

Dossiers

Suïcidecijfers 2023 gepubliceerd

VLESP - 15/05/2025

Het Departement Zorg publiceerde de suïcidecijfers van 2023.

Afbeelding1

Help mee aan betere zorg voor suïcidale personen

CGG-SP - 3/04/2025
Ben jij zorgverlener of heb je een beleidsfunctie in de geestelijke gezondheidszorg? Wil jij bijdragen aan betere zorg en continuïteit voor…