Vormingen en kennisaanbod
Suïcidepreventie is een taak van iedereen, al is dit geen evidente opdracht. Gelukkig sta je er niet alleen voor. Dankzij onze vormingen en trainingen leer je op de juiste manier omgaan met zelfdoding binnen je bedrijf, organisatie of vereniging. Bekijk het aanbod of vraag opleidingen op maat aan. Bekijk het volledige aanbod hier.
Vormingen op maat
Ons aanbod beperkt zich niet tot de omschreven vormingen en doelgroepen. Neem contact op met één van onderstaande werkingen en zij bekijken met jou hoe een vorming op maat uitgewerkt kan worden.
De organisaties achter Zelfmoord1813 ontwikkelen, organiseren en begeleiden vormingen op gebied van zowel preventie als postventie van zelfdoding. Daarnaast kunnen er coaching- of intervisiemomenten voorzien worden waarin we samen in gesprek gaan op basis van je vragen. Daarmee ondersteunen we organisaties om op een betrokken en wetenschappelijk onderbouwde manier mee te werken aan het verminderen van het aantal suïcides in de samenleving.
Geplande vormingen
De drie partnerorganisaties van Zelfmoord1813 organiseren ...
24 september 2026 - Suïcidaliteit bij mensen met een licht verstandelijke beperking (LVB) - West-Vlaanderen
28 september 2026 - 'Suïcidepreventie op de werkvloer’ - Gratis lunchwebinar voor iedereen op de werkvloer
29 september, 6 en 20 oktober 2026- Driedaagse vorming: Omgaan met suïcidaliteit bij kinderen & jongeren - Vlaams-Brabant
8 september 2026 en 1 oktober 2026 - Omgaan met suïcidaliteit bij ouderen - Vlaams-Brabant
E-learning
Ken jij SP-Reflex al? Dat is het online leerplatform van het VLESP voor zorg- en hulpverleners.
Je vindt er wetenschappelijk onderbouwde richtlijnen over suïcidepreventie en online leermodules waarmee je de richtlijnen in de praktijk leert omzetten.