Zelfmoordpreventie in coronatijden
Om alle doelgroepen correct te informeren, werd alle informatie rond zelfmoordpreventie in coronatijden gebundeld op de pagina www.zelfmoord1813.be/corona.
Op deze pagina is info te vinden over het voorkomen van zelfdoding in tijden van corona voor mensen die aan zelfmoord denken, mensen die bezorgd zijn om iemand, hulpverleners, nabestaanden, journalisten en beleidsmakers.
Meer nieuwsartikels
Werelddag Suïcidepreventie: draag het lintje
Op 10 september is het Werelddag Suïcidepreventie. Op die dag dragen we het oranje-gele lintje om samen de stilte en het stigma over zelfdoding te doorbreken. Lees hier hoe jij aan je lintje geraakt.
Avondlezing Suïcidale Crisis Interventie (SCI)
Op 20 oktober 2026 organiseert VLESP een inspirerende avondlezing over de nieuwe evidence-based kortdurende interventie voor volwassenen bij acute suïcidaliteit. Schrijf je in voor deze gratis lezing in UZ Gent, of volg het online.
Studiedag 'Suïcidepreventie in detentie'
Op donderdag 1 oktober '26 organiseert VLESP samen met de Suïcidepreventiewerking van de CGG een studiedag rond preventie van zelfdoding in detentie. Tijdens deze dag worden concrete tools en praktijkvoorbeelden toegelicht.