Ontmoetingsdagen nabestaanden na zelfdoding
Op zaterdag 26 maart (Limburg) en zaterdag 14 mei (Oost-Vlaanderen) organiseert Werkgroep Verder na Zelfdoding ontmoetingsdagen voor nabestaanden, hulpverleners en politie.
Dag in het teken van informatie, steun, (h)erkenning, troost en warmte.
Wanneer je iemand dierbaar verliest aan zelfdoding, staat jouw wereld op zijn kop. Duizenden gedachten, vragen, emoties en veranderingen gebeuren in en rondom je. Er start een levenslang rouwproces waarbij elke steun, voldoende informatie en gevoel van (h)erkenning, troost en de nodige warmte jou kunnen helpen.
Daarom organiseert Werkgroep Verder na Zelfdoding al sinds vele jaren een Ontmoetingsdag voor nabestaanden na zelfdoding. Een dag waarop we stilstaan bij het verlies maar ook durven kijken naar de toekomst en steun vinden bij elkaar, lotgenoten.
Onze nationale Ontmoetingsdag Verder na Zelfdoding, voorheen Dag van de Nabestaanden, hebben vorig jaar helaas moeten annuleren omwille van de toenmalige corona-maatregelen. Omdat we niet willen wachten tot het najaar om dit evenement te organiseren en elkaar weer live te mogen ontmoeten, zal de ontmoetingsdag 2022 dit jaar op zaterdag 14 mei plaatsvinden i.p.v. dit najaar.
Ook hulpverleners en politie zijn welkom op om bij te leren, te luisteren & praten met ervaringsdeskundigen en zo sterker en geinformeerder te zijn in het professioneel werken met nabestaanden na zelfdoding.
Ontmoetingsdag Verder na Zelfdoding
Zaterdag 14 mei 2022
@ Vormingscentrum IVV Guislain, Jozef Guislainstraat 9000 Gent
10u00 tot 16u00 uur
Met onder meer: praatgroepen, lezingen, workshops, herdenkingsritueel, lotgenotencontact, individuele ondersteuning, infostanden en een aangepast kinder- en jongerenprogramma.
De gehele namiddag zijn er hulpverleners en ervaringsdeskundigen beschikbaar als buddy: voor vragen, ondersteuning, een babbeltje, waar je ook nood aan hebt.
Wees van harte welkom!
Meer nieuwsartikels
Groepstraining bij suïcidaliteit: vorming voor hulpverleners
Het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie plant in oktober 2026 een tweedaagse opleiding voor hulpverleners om groepstraining te kunnen geven aan personen met suïcidegedachten: de Toekomstgerichte Training.
Nieuwe online vorming om met Silver aan de slag te gaan
We organiseren dit najaar gratis online vormingen voor leerkrachten en zorgbegeleiders om aan de slag te gaan met Silver, onze mobiele serious game.
Doe mee aan de HOPE-studie
Ben je tussen de 16 en 25 jaar, heb je ooit gedachten aan zelfdoding gehad en wil je met jouw ervaring echt iets betekenen voor anderen? Neem dan deel aan de HOPE-studie (KU Leuven).