Onderzoek naar 60-plussers
Ben je ouder dan 60 en denk je aan zelfdoding? Of ken je iemand ouder dan 60 die overleden is door zelfdoding? Dan willen we graag met je in gesprek.
Deze studie, uitgevoerd door doctoraatsstudent Beau Nieuwenhuijs, probeert te achterhalen hoe de doodswens bij 60-plussers ontstaat en zich ontwikkelt. Verder onderzoekt ze of er mogelijke keerpunten zijn in dit proces.
Hiervoor gaat ze zowel in gesprek met ervaringsdeskundigen als nabestaanden. De interviews zullen 1 à 2 uur duren. De diepgaande bespreking van deze moeilijke periode kan een kans bieden om inzicht te krijgen in het ervaren proces.
Met deze studie hopen we bij te dragen aan het ondersteunen van personen met zelfdodingsgedachten en het voorkomen van zelfdodingen.
Ervaringsdeskundigen
Je kan meedoen als je:
- 60+ bent
- thuis of in een assistentie-woning woont
- na 60-jarige leeftijd een doodswens hebt gehad, aan zelfdoding hebt gedacht, of een poging hebt ondernomen
- geen intentie hebt een euthanasie-traject te starten
- een arts kunt aanwijzen als contactpersoon (bv. huisarts of psychiater)
Nabestaanden
Je kan meedoen als je:
- 18+ bent
- iemand die aan zelfdoding is overleden goed hebt gekend
- 60+ zijn geweest
- thuis of in een assistentie-woning hebben gewoond
Meer weten over deze studie?
Schrijf je in voor het infomoment op 25/9 van 14-15u.
Je kan ook contact opnemen met Beau Nieuwenhuijs op beau.michele.nieuwenhuijs@vub.be of 0478 69 17 52.
Meer nieuwsartikels
Nieuwe tools voor suïcidepreventie in detentie
VLESP en CGG-SP ontwikkelden samen met actoren binnen de gevangenissen tools voor suïcidepreventie aangepast aan de context van detentie. Ontdek deze hier.
Werelddag Suïcidepreventie: VLESP Media Award gaat naar Taboe
Op 10 september is het Werelddag Suïcidepreventie en reiken we de VLESP Media Award uit. Doe mee met onze acties.
Volg een vorming dit najaar
Sterk staan in suïcidepreventie? VLESP geeft dit najaar verschillende vormingen over onze tools en interventies.