Ga verder naar de inhoud

Deel jouw ervaringen als naaste van iemand die aan zelfmoord denkt

Geplaatst door: VLESP
4/12/2024

Naasten van mensen die aan zelfmoord denken spelen vaak een belangrijke rol in de ondersteuning van deze persoon. Anderzijds is iemand met zelfmoordgedachten ondersteunen niet altijd evident en kunnen naasten zelf ook noden ervaren.

Om een beter zicht te krijgen op de noden en ervaring van naasten voert het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) momenteel een nodenbevraging uit. De resultaten van deze bevraging zullen gebruikt worden om het ondersteuningsaanbod voor naasten te verbeteren.

Wie kan deelnemen? Iedereen die de voorbije 3 jaar in de omgeving geconfronteerd werd met iemand die aan zelfdoding denkt / dacht, een poging ondernam of overleed door zelfdoding. Deelnemers moeten wel minstens 16 jaar zijn.

Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 20 minuten.

Ben je op zoek naar informatie rond hoe jij als naaste iemand met zelfmoordgedachten kan ondersteunen?
Surf dan naar onze pagina’s ‘ik ben bezorgd’ of naar de website Mee-Leven voor naasten

Meer nieuwsartikels

Nieuw: de Suïcidale Crisis Interventie (SCI)

VLESP - 21/10/2026

Op 20 oktober lanceerde het VLESP via een inspirerende avondlezing de Suïcidale Crisis Interventie (SCI), een evidence-based kortdurende interventie voor volwassenen na een suïcidale crisis of suïcidepoging.

Onderzoek naar 60-plussers

VLESP - 20/10/2026

Voor een onderzoek naar het ontstaan en herkennen van een doodswens bij 60-plussers zijn we op zoek naar ervaringsdeskundigen, nabestaanden en professionals.

Ontmoetingsdag voor nabestaanden na zelfdoding

Werkgroep Verder - 15/10/2026

Op zaterdag 21/11/2026 organiseert Werkgroep Verder na Zelfdoding de Ontmoetingsdag Verder na Zelfdoding, een ondersteunende en leerrijke dag voor nabestaanden, hulpverleners, politie & anderen.