Deel jouw ervaringen als naaste van iemand die aan zelfmoord denkt
Naasten van mensen die aan zelfmoord denken spelen vaak een belangrijke rol in de ondersteuning van deze persoon. Anderzijds is iemand met zelfmoordgedachten ondersteunen niet altijd evident en kunnen naasten zelf ook noden ervaren.
Om een beter zicht te krijgen op de noden en ervaring van naasten voert het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) momenteel een nodenbevraging uit. De resultaten van deze bevraging zullen gebruikt worden om het ondersteuningsaanbod voor naasten te verbeteren.
Wie kan deelnemen? Iedereen die de voorbije 3 jaar in de omgeving geconfronteerd werd met iemand die aan zelfdoding denkt / dacht, een poging ondernam of overleed door zelfdoding. Deelnemers moeten wel minstens 16 jaar zijn.
Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 20 minuten.
Ben je op zoek naar informatie rond hoe jij als naaste iemand met zelfmoordgedachten kan ondersteunen?
Surf dan naar onze pagina’s ‘ik ben bezorgd’ of naar de website Mee-Leven voor naasten
Meer nieuwsartikels
Groepstraining bij suïcidaliteit: vorming voor hulpverleners
Het VLESP plant in 2026 opnieuw tweedaagse opleidingen voor hulpverleners om groepstraining te kunnen geven aan personen met suïcidegedachten: de Toekomstgerichte Training.
12 maart 2026 - Suïcidepreventie op maat: nieuwe inzichten en methodieken voor mannen, kinderen & jongeren
Op 12 maart 2026 organiseert VLESP een studiedag rond
suïcidepreventie bij mannen, kinderen & jongeren. Tijdens deze dag
delen we de meeste recente inzichten en cijfers en stellen we enkele
nieuwe tools voor.
Lancering Toolbox suïcidepreventie op het werk
Ben jij een vertrouwenspersoon, preventieadviseur, leidinggevende, HR medewerker of collega die op zoek is naar handvaten rond suïcidepreventie op de werkvloer? Neem dan zeker een kijkje in onze nieuwe toolbox suïcidepreventie op de werkvloer.